معرفی کتاب "روشهای عددی پیشرفته در حل مسائل مکانیک سیالات"

 

نام کتاب: روشهای عددی پیشرفته در حل مسائل مکانیک سیالات
نویسندگان: دکتر رسول دانشفراز – مهندس برزگر – مهندس درخشان
موضوع: سیالات محاسباتی
انتشارات: عمیدی

 

Bonab Civil Center

 

 "روشهای عددی پیشرفته در حل مسائل مکانیک سیالات"

مقدمه کتاب:

در دنیای امروز با توجه به سرعت روز افزون پیشرفت رایانه های شخصی و امکان حل معادلات ریاضی پیچیده با روشهای عددی، اهمیت روشهای عددی در آموزش علوم و مهندسی روز به روز بیشتر احساس میشود.
سیالات محاسباتی یکی از شاخه های نسبتاً جدید علوم مهندسی است. حل معادلات پیچیده و غیر خطی حاکم بر رفتار جریان سیالات مختلف در شرایط گوناگون با دانش دینامیک سیالات و استفاده از کامپیوتر امروزه تا مراحل بسیار پیشرفته ای عملی شده است و این امر همچنان ادامه دارد.
با یادگیری روشهای عددی قادر خواهیم بود که طریقه حل مسائل ریاضی ، مهندسی و علوم را که حل تحلیلی ندارد با استفاده از رایانه درک کنم. هر معادله ای که با آن مواجه می شویم به روش عددی قابل حل است. هنگامی که معادله حل تحلیلی دارد، استفاده از روش عددی آزمونی جهت درستی و دقت آن روش بوده و امکان مقایسه روش عددی باید اطلاعات کافی از ریاضی و برنامه نویسی رایانه ای داشته باشیم.
کتاب حاضر شامل 7 بخش میباشد. از ویژگیهای بارز این کتاب، سادگی توضیح و ارائه قدم به قدم مطالب، حل مثالهای کاربردی و ساده می باشد. همچنین بخش چهارم کتاب مربوط به روش دیفراسیلی کوارتراتوره می باشد که در منابع فارسی قبلی به آن اشاره نشده است. به علت جدید بودن موضوع، کتابهای نگاشته شده به زبان فارسی در این زمینه بسیار اندک است و کمبود آن به شدت احساس می شود. از اینرو بر خود لازم دیدیم که کتاب حاضر را با استفاده از منابع مختلف گردآوری، تالیف و ترجمه نمائیم و در نهایت در اختیار علاقمندان، اساتید و دانشجویان محترم قرار دهیم. مطالب کتاب به شکلی است که دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا از دانشکده های عمران، مهندسی آب، محیط زیست و مکانیک می توانند با توجه به نیاز خود استفاده نمایند. امید است که صاحب نظران با راهنماییهای خود در رفع نواقص آن، ما را یاری نمایند.


دکتر رسول دانشفراز – مهندس برزگر – مهندس درخشان

دانلود مقدمه و فهرست مطالب

/ 1 نظر / 156 بازدید
نوید عمران

سلام من لینک شما رو در آدرس جدیدم قرار دادم اگه میشه شما هم آدرس جدید منو بجای آدرس قبلیه لینک کنید ممنون آدرس جدید : نوید عمران http://www.navidomran.com