مرجع سایتهای اینترنتی رشته های عمران ومعماری

http://www.afshinsalari.com/

پایگاه آموزشی دروس تخصصی عمران، در این سایت به ارائه مطالب و آموزش‌هایی در زمینه دروس مهندسی عمران می‌پردازد.  معرفی رشته عمران، بخش دانشجویی، گالری عکس، تست‌های کنکور کارشناسی ارشد و مقالات را می‌توان از عناوین مطرح شده در سایت برشمرد.  

http://www.civilica.com/

این سایت، مرجع مهندسی عمران نام دارد. هدف از جمع‌آوری و ارائه این مجموعه ایجاد بستری مناسب جهت جلوگیری از پراکنده شدننتایج تحقیق‌ها و مطالعات محققان و مهندسان ایرانی در زمینه مهندسی راه و ساختمانمی‌باشد. امکان ثبت نام و به عضویت در آمدن در این وب سایت میّسر شده است. هم‌چنین امکانات جستجو در مقالات، معرفی انجمن‌های تخصصی، بخش دانشجویی، دریافت نرم‌افزار، معرفی سایت‌های عمرانی، گالری تصاویر عمران، دفترچه یادگاری، اخبار، معرفی کنفرانس‌ها و همایش‌ها، تصاویری از زمین‌لرزه‌های دنیا، لیست مجموعه مقالات موجود در پایگاه را می‌توان از مطالب عنوان شده در سایت نام برد.

http://www.icib.ir/tiki-index.php

این سایت به بانک اطلاعات عمران ایران تعلق دارد. مقالات، فهرست راهنما، جداول و مراجع، امکان ثبت نام و عضویت در سایت، امکانات جستجو در مطالب سایت و هم‌چنین معرفی اولین نشریه تخصصی مهندسی عمران کشور را می‌توان از عناوین مندرج در سایت برشمرد.

www.rah-o-sakhteman.com

این سایت به ماهنامه راه و ساختمان تعلق دارد. در سایت می‌توان عناوینی چون: شماره جدید، آرشیو، اخبار، بازار ساختمان، برنامه‌ها و همایش‌ها، اشتراک، شناسنامه، امکانات جستجو و هم‌چنین مقالاتی در زمینه‌های عمران، معماری و شهرسازی، عمومی‌ساختمان و مقالات لاتین را مشاهده نمود.

http://www.ehrsi.com/

این سایت به پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران تعلق دارد. شبکه ملی زلزله، طرح آموزش روستائیان، زلزله شناسی، آمادگی در برابر زلزله، ایمن‌سازی، مدیریت بحران، مسائل ژئوتکنیکی، بهداشت و روان زلزله، ادبیات زلزله، پرسش و پاسخ، دوره‌های آموزشی ارائه شده توسط مؤسسه، مقالات و جزوات آموزشی، درباره جمعیت، پروژه‌ها، نحوه کمک‌رسانی، سازمان‌های غیر دولتی، همکاران و حامیان، اخبار فعالیت‌های جمعیت، معرفی مطالب جدید سایت، مطالب ویژه و تابلو اعلانات را می‌توان از عناوین مطرح شده در سایت نام برد. هم‌چنین این سایت به زبان‌های فارسی، انگلیسی و فرانسه در اختیار مراجعه کنندگان قرار دارد.

http://www.irancivilcenter.com/

این سایت به نام اختصاری ICC به مرکز عمران ایران تعلق دارد. در سایت به معرفی مهندسین عمران، شرکت‌های عمرانی، اخبار عمران، دانشگاه‌ها، ابزارهای مهندسی، راهنمای نرم‌افزارهای عمران، پرسش و پاسخ فنی، امکانات ثبت نام و عضویت در سایت و مقالاتی پیرامون مهندسی عمران و آخرین اخبار در زمینه عمران در سطح بین‌المللی پرداخته می‌شود.

http://www.vojoudi.com/civil/

 سایتی که در این‌جا به معرفی آن پرداخته شده است، مهندسی عمران نام دارد در بخش آموزش مهندسی عمران، نمونه پروژه، گزارش آزمایشگاه، تحقیقات درسی و نمونه سؤالات را می‌توان مشاهده نمود. هم‌چنین عمران آب، آیین‌نامه‌ها، متره و برآوردهای، گندکاری‌های عمرانی، مدیریت و کنترل پروژه، برج میلاد، نقشه‌ها و آموزش اتوکد، معرفی نرم‌افزارهای عمران، معرفی رشته مهندسی عمران، نظام مهندسی ساختمان، گالری عکس مهندسی عمران، زلزله و امکانات جستجو در مطالب را می‌توان از مندرجات این سایت نام برد.

http://www.omrani-ker.ir/

این سایت به حوزه معاونت امور عمرانی استانداری کرمان تعلق دارد. درباره استان کرمان، امور شهری، دفتر مناطق محروم، دفتر حوادث غیرمترقبه، دفتر امور شهری و روستایی، دفتر فنی، معاونت امور عمرانی، قوانین و آیین نامه‌ها، آخرین تغییرات در سایت، خط مشی کیفیت و معرفی Link‌های مفید، از عناوین مندرج در سایت محسوب  می‌شوند.

www.omran.net/newsite/Main.asp

این سایت به مرکز اطلاع‌رسانی عمران ایران تعلق دارد. امکان ثبت نام و عضویت در سایت فراهم می‌باشد. هم‌چنین اخبار، کتاب زرد عمران، بازار عمران، کتابخانه الکترونیک، معرفی پایگاه‌های مرتبط، تابلو بحث، سخنرانی و همایش‌ها، معرفی سایت هفته، و معرفی مجلات مرتبط با مهندسی عمران، از عناوینی هستند که در سایت به چشم می‌خورند. 

http://futurecities.persianblog.ir/

وبلاگی که در این‌جا به معرفی آن می‌پردازم، شهرهای آینده نام دارد. محور‌های اصلی وبلاگ، به کارگیری دستاوردهای تکنولوژی و اینترنت در معماری و شهرسازی، برنامه کشورها برای استفاده از ارتباطات و فناوری اطلاعات در زمینه معماری و شهرسازی، زندگی در عصر دیجیتال (زندگی در ساختمان‌ها و شهرهای آینده، شهرها و ساختمان‌های هوشمند)، اثیر مثبت و منفی ارتباطات نوین در عصر ارتباطات و مسائل و نیازهای شهرهای فردا می‌باشد. هم‌چنین مطالب و گزارشاتی در زمینه استفاده از  فناوری‌های جدید در شهرسازی را می‌توان در وبلاگ مشاهده نمود.

http://www.abnieh.com

این سایت به پایگاه جامع اطلاع‌رسانی فراورده‌های صنعت ساختمان ایران تعلق دارد. معرفی شرکت‌ها، گفتگو، مقالات، جداول مهندسی، امکانات جستجو، سؤالات متداول، امکان ثبت نام و عضویت در سایت و اخبار درزمینه سیمان، بتن، انبوه سازان، مصالح و غیره را می‌توان از عناوین مندرج در سایت نام برد.

http://www.irancement.com/

اولین سایت سیمان ایران را می‌توان در این پایگاه اینترنتی مشاهده کرد. سایت به زبان فارسی و انگلیسی در اختیار کاربران قرار دارد. هم‌چنین راهنمای صنعت سیمان، آرشیو اخبار، انجمن سیمان، معرفی سایت‌های دیگر، شرکت‌های سیمان، پروژه‌های سیمان، کتب و مجلات، اطلاعات فنی سیمان، استاندارد سیمان، آمار سیمان،  صادرات سیمان، قیمت سیمان، بخشنامه و مقررات، سیمان در بورس، سمینارها و همایش‌ها، سازمان‌ها، مراکز تحقیقاتی، بتن و صنایع وابسته، عکس کارخانجات سیمان و اخبار سیمان ایران و جهان را می‌توان از عناوین مندرج در سایت برشمرد.

http://icers.ir/

انجمن سرامیک ایران، این سایت را برای اطلاع‌رسانی درباره فعالیت‌های آن انجمن برپا نموده است. درباره انجمن، مباحث      تحلیل گری، آشنایی با سرامیک‌ها، سرامیک در ایران، همایش‌ها، دوره‌های آموزشی، نشریات تخصصی، اخبار سرامیک، معرفی اعضا، بحث علمی، کاریابی، امکان دریافت خبرنامه سایت از طریق E-mail، امکان ثبت نام و عضویت در سایت، امکانات جستجو در سایت و تازه‌ترین اخبار، از عناوین مندرج در سایت محسوب می‌شوند.

http://www.ices.org.uk/ices1000.htm

این سایت به معرفی انستیتوی مهندسی عمران گرایش نقشه‌برداری می‌پردازد. درباره انستیتو، اخبار و گزارش رویدادها، مهندسی عمران (نقشه‌برداری)، خدمات تخصصی و معرفی سایت‌های مرتبط را می‌توان از عناوین مندرج در سایت نام برد.

www.ceca.co.uk/homepage/index.asp

این سایت به انجمن مهندسین پیمانکار عمرانی تعلق دارد. درباره انجمن، توضیحات فنی، گزارش رویدادها، ملاقات‌ها، انتشارات مؤسسه، خدمات مؤسسه، مجلات صنعتی، معرفی Link به سایت‌های مرتبط، اخبار و معرفی اعضا، عناوین مندرج در سایت را تشکیل می‌دهند.

http://www.seced.org.uk/

این سایت به انجمن مهندسی عمران و زلزله پویا SEDEC تعلق دارد. برنامه‌های مؤسسه، کمیته‌ها، معرفی Link به سایت‌های مرتبط، خبرنامه سایت، اخبار و رویدادها، امکان ثبت نام و عضویت در سایت، مهندسی عمران زلزله در اینترنت، لغت نامه تخصصی Online برای تحقیقات علمی‌عمرانی و مقالات را    می‌توان از عناوین مطرح شده در سایت برشمرد.

http://www.awwa.org/

این سایت به اتحادیه مهندسی عمران آب امریکا تعلق دارد. در سایت امکانات جستجو قرار داده شده است، هم‌چنین انتشارات، فعالیت‌های دولتی، آب مصرفی برای شهروندان، برنامه‌های عمومی، ژورنال الکترونیکی، هفته آب، اخبار، کنفرانس‌ها، آموزش الکترونیکی، سمینارها، انستیتوی مدیریت مصرف آب امریکا، انجمن آب مصرفی و آب هدر رفته، مرکز آموزش،  برنامه‌های افزایش کیفیت آب شرب، سیستم‌های کوچک آب آشامیدنی، معرفی Link‌های مرتبط و کنفرانس‌ها را می‌توان از عنوان‌هایی برشمرد که در سایت گنجانده  شده اند.

http://www.asphaltinstitute.org/

این سایت به انستیتوی آسفالت امریکا تعلق دارد. اخبار آسفالت، سمینارها، خدمات آزمایشگاهی، مجله‌های تخصصی، تقویم کاری، بانک اطلاعاتی، زیرسازی آسفالت مناسب، ابزارآلات، مواد به کار رفته در آسفالت، استانداردهای آسفالت، ادغام کردن مواد، طراحی، نرم‌افزار شبیه‌سازی آسفالت، گزارش رویدادها و آخرین اخبار درباره آسفالت را می‌توان از عناوین مندرج در سایت برشمرد.

http://www.aist.org/

انجمن آهن و فولاد امریکا این سایت را برای اطلاع‌رسانی درباره فعالیت‌های انجام گرفته در آن مؤسسه تأسیس نموده است. درباره مؤسسه، تکنولوژی روز، برنامه‌های فناوری، امکان عضویت، اخبار فولاد، کتابخانه فولاد، Link‌هایی درباره فولاد، آموزش، امکانات جستجو در مطالب سایت، معرفی مجلات و نیز آخرین اخبار را می‌توان از عناوینی نام برد که در سایت گنجانده شده‌اند.

http://www.dfi.org/

این سایت با نام اختصاری dfi به انجمن فوندانسیون و سازه‌های استحکام بخش عمیق تعلق دارد. امکان ثبت نام و عضویت در سایت، معرفی Link‌های مرتبط، انتشارات، کمیته‌های مربوطـه، رویدادهـای صنعتـی، امکانـات جستجو در سایت و مقالات را می‌توان از مطالب عنوان شده در سایت برشمرد.

http://www.ncsea.com/

این سایت به شورای بین‌المللی انجمن‌های مهندسی‌سازه تعلق دارد. معرفی مؤسسه، گزارش رویدادها، انتشارات، تجهیزات، آموزش دنباله‌دار، برنامه‌های آموزشی الماس، اخبار، مقالات کاربردی، گزارش فعالیت‌ها و اخبار همایش‌ها و سمینارهای برپا شده در زمینه مهندسی‌سازه، عناوینی هستند که در سایت به چشم می‌خورند.

http://www.cement.org/

این سایت به معرفی انجمن بین‌المللی سیمان پورتلند می‌پردازد. اخبار، امکان جستجو در سایت، استانداردهای سیمان پورتلند، پل‌ها، معماری‌های برجسته، ساختمان‌ها، بناها، سنگ فرش و کف پوش، گچ‌کاری، راه‌سازی، مراحل تولید سیمان، تکنولوژی به کار رفته در تولید سیمان مرغوب، تحقیقات انجام شده در زمینه ارز اقتصادی سیمان پورتلند، آموزش و تمرینات، نرم‌افزار و مقالات و آخرین اخبار، عناوین مندرج در سایت می‌باشند.

http://www.seaoc.org/

این سایت به انجمن مهندسین سازه ایالت کالیفرنیای امریکا تعلق دارد. پروژه‌ها، کمیته‌های فنی، کنفرانس‌های برپا شده، امکان به عضویت سایت درآمدن، اخبار، سمینارها، گزارشات زلزله و آخرین اخبار رویدادها را می‌توان از عناوین مندرج در سایت نام برد.

http://www.engfnd.org/

اتحادیه مهندسان امریکا در این سایت به ارائه مطالب و معرفی فعالیت‌های آن اتحادیه می‌پردازد. معرفی فعالیت‌ها، برنامه‌های اتحادیه، گزارشات، انجمن‌های فوندانسیون و سازه و معرفی کتابخانه Linda Hall را می‌توان از عناوین مطرح شده در سایت نام برد. 
 

http://www.tunnelcanada.ca/

این سایت به انجمن تونل سازی کانادا تعلق دارد.  اخبار، مجلات، انتشارات، اعضا، معرفی Link به پایگاه‌های مرتبط، معرفی تونل‌های کانادا و تقویم رویدادها را می‌توان در سایت مشاهده نمود.

http://www.autocadcentral.com/

سایتی که در این‌جا به معرفی آن پرداخته شده است، مرکز اتوکد نام دارد. اخبار، Link به سایت‌های مرتبط به اتوکد، آخرین مقالات و نمونه‌های اتوکد را می‌توان از عنوان‌هایی نام برد که در سایت گنجانده شده اند.

http://www.seaoi.org/

این سایت به انجمن مهندسین سازه ایالت ایلینویز امریکا تعلق دارد. امکان ثبت نام و عضویت در سایت، درباره مؤسسه، بولتن منتشر شده در مؤسسه، تقویم، کمیته‌های موجود در انجمن، رویدادها، آخرین اخبار، مهندسی‌سازه‌های نگهدارنده، آرشیو مطالب گذشته، توضیح درباره مهندسی‌سازه و معرفی پل‌ها، ساختمان‌ها و سازه‌های مهم در ایالت ایلینویز را می‌توان از عناوین مهم مندرج در سایت برشمرد.

http://www.bridgesite.com/

این سایت BridgeSite نام دارد. همان گونه که از نام سایت بر می‌آید به ارائه مطاب درباره پل‌ها در آن پرداخته می‌شود از جمله معرفی انجمن‌های پل، نرم‌افزارهای طراحی پل، آموزش و سرگرمی، آژانس‌های دولتی، معرفی سایت‌های مرتبط، رویدادهای صنعتی، فروشگاه کتاب، گالری تصاویر پل‌ها،  روش‌های ساخت و اجرای پل، خبرنامه مهندسی پل و درباره مؤسسه، عنوان‌های مطرح شده در سایت محسوب می‌شوند.

http://www.pbs.org/wgbh/buildingbig/

نام این سایت BuildingBig می‌باشد. برنامه‌ها، امکانات جستجو، معرفی پل‌ها، ساختمان‌ها، بناها، برج‌ها، قلعه‌ها و تونل‌های عظیم، لابراتوار، بانک اطلاعاتی بناهای دنیا، سازنده‌ها، آموزش، تور تفریحی و مجازی سایت را می‌توان از عناوین مطرح شده در سایت برشمرد.

http://www.bulk-online.com/

/ 1 نظر / 72 بازدید
sabri

با سلام دوست عزيز در صورت امکان لطفا مارا با نام کليد واژه آزمون نظام مهندسي لينک کنيد و سپس در قسمت لينک دوستان اطلاع دهيد تا شما را لينک کنيم همچنين ميتوانيد از قسمت همکاري در فروش ثبت نام کرده و با فروش محصولات ما در سايت خود 15% پورسانت به ازاي هر فروش و به ازاي هر ورودي از لينک بازاريابي 5 تومان دريافت و کسب درآمد کنيد براي مشاوره و اطلاع بيشتر ميتوانيد با شماره 09151361344 تماس حاصل فرماييد با تشکر http://kelidvajeh.ir/