برج روسیه (Russia Tower )

اما آنچه مسلم است ، ما در آینده نزدیک با شنیدن این خبر بـسیار هیجان زده خـواهیم شد: « در مسکو سازه ی عظیم دیگری با نام " برج روسیه " ( Russia Tower )  ساخته شده که یک برج زیـست مـحیطی است  و طراح آن کسی جز نورمن فاستر نیست. » .  زمانی که این برج عظیم در سال 2012 تکمیل گردد ، به بزرگترین برج اروپا با ارتفاعی بالغ بر 612.2 متر بدل گشته و پس از برج تایپه 101(Taipei 101  ) و برج دبی (Burj Dubai ) سومین برج بلند دنیا خواهد بود. از قرار معلوم این تنها امتیاز این برج نیست ، چون Russia Tower در دنیا بلندترین ساختمانی خوهد بود که دارای سیستم تهویه طبیعی می باشد.

 

نظر به قریب الوقوع بودن هجوم و سر برآوردن این نوع آسمان خراشهای پاک و سبز در روسیه ، فکر میکنم سیستم تهویه طبیعی بطور حتم یکی از مهمترین ارکان اصلی و جذاب در طراحی برج روسیه باشد . این سازه شامل چندین  آپارتمان ، هتل ، اداره و فضای آزاد است . برای بهره برداری از سیکل انرژی ، سیستم با کنترل مصرف انرژی  درجه حرارت و آب گرم سراسر سازه را تأمین می کند .

 

بعلاوه یکسری باغ سبز خانگی در هسته مرکزی ساختمان بصورت متحرک وجود دارد که به سیستم تهویه طبیعی در بهتر شدن کیفیت هوای داخلی سازه کمک می کند و در کنار آن یک فضای سبز برای ساکنان ساختمان فراهم می کند تا باعث تغییر در روحیه و سرگرمی آنان شود .

 

هرم نوک تیز Foster+Partner طوری ساخته می شود که بتواند از حداکثر نوردهی و روشنایی روز استفاده کرده ، تا از این طریق برج قادر به کاهش دادن روشنایی الکتریکی و گرمای مورد نیاز در طول روز باشد. اگر همه چیز بر اساس نقشه پیش برود ، برج روسیه پیشگام معماری نوین در حوزه ساخت ابر آسمان خراش ها شده و باعث تقویت اقتصاد و قدرت اجتماعی مسکو می شود .

 

 

ساخت این پروژه از سپتامبر 2007 آغاز شده و در سال 2012 تکمیل خواهد شد .


                                                                 موج عمران  : منبع

/ 0 نظر / 24 بازدید